Radionica digitalne umjetnosti radi punom parom

U petak je održana radionica digitalne umjetnosti u sklopu projekta "I mi smo l(j)udi", koju je vodio volonter Nikola Ključević. Prvi dio radionice sastojao se od zanimljivog predavanja s primjerima digitalne umjetnosti, kojeg su sudionici radionice prihvatili s oduševljenjem.

Zatim, u praktičnom dijelu radionice članovi su se okušali u izradi digitalnih crteža koristeći grafički tablet, nakon čega su promatrali različite 3D fotografije kroz VR naočale!

Sudionicima se radionica izuzetno svidjela jer su se po prvi put susreli sa suvremenim alatima za izradu grafičkih rješenja koja nas okružuju u današnje vrijeme.

Projekt „I mi smo l(j)udi“ financiran je sredstvima Europskih snaga solidarnosti, a provodi ga Udruga za unaprjeđenje mentalnog zdravlja "Vrapčići".

/ foto Alexandru Acea, Unsplash /